Poliklinika Anima Plus

Da li umete da odmorite bez osećaja krivice?

Živimo brzo i često imamo osećaj da stalno moramo nešto da završavamo, popravljamo ili stižemo. Zato mnogi ljudi više ni ne umeju istinski da odmore. Čak i kada imaju slobodan trenutak, javlja se nemir i osećaj da bi trebalo da rade nešto „korisnije“.Vremenom počnemo da verujemo da je odmor znak lenjosti, a ne nešto što nam je potrebno da bismo sačuvali sebe. A istina je da niko ne može dugo funkcionisati bez predaha.
Odmor nije gubljenje vremena. To je način da se vratimo sebi, da usporimo misli, telo i emocije koje često predugo nosimo bez pauze.
Nekada je sasvim dovoljno da zastanete, odmorite i dozvolite sebi trenutak mira — bez osećaja krivice.